05-07-2022 02:55:05 
Konferencja MMPE
Czasopismo
Konferencja NPSIT

VIII RAJD MATEMATYKÓW
Instytut Matematyki i Dział Kadr, Płac i Spraw Socjalnych zapraszają wszystkich pracowników Politechniki Częstochowskiej do udziału w VIII Rajdzie Matematyków, który odbędzie się 24.05. 2014 r. (sobota).

Zbiórka uczestników rajdu pieszego o godz. 9.00 na przystanku autobusu 67 przy ul. Piłsudskiego, skąd pojadą oni do Olsztyna, gdzie rozpoczyna się wędrówka.
Zbiórka uczestników rajdu rowerowego o godz. 09.15 przy kasach biletowych od strony ul. Wolności na dworcu PKP, skąd pojadą oni pociągiem do Żarek Letniska. Trasa rajdu rowerowego prowadzić będzie głównie ścieżkami leśnymi i polnymi. Spotkanie obydwu grup w smażalni pstrągów w Złotym Potoku planowane jest na godz.14.00.
Koszt wycieczki wynosi 25 zł lub 29 zł (w zależności od dochodu pracownika)
i obejmuje obiad w Złotym Potoku oraz ubezpieczenie. Dojazd do Złotego Potoku oraz powrót do Częstochowy nie jest wliczony w cenę rajdu. Zapisy do 22.05.2014 r.
w Dziale Kadr, Płac i Spraw Socjalnych (pokój nr 13) lub w sekretariacie Instytutu Matematyki.
Uwaga. Istnieje również możliwość dołączenia indywidualnie na obiad w Złotym Potoku. Szczegółowe informacje dostępne są w sekretariacie Instytutu Matematyki (pokój nr 340).

MATEMATYK - NAJLEPSZY ZAWÓD
Miło nam poinformować, że matematyk zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepszych zawodów według portalu „Puls Biznesu” (za portalem CareerCast.com). Bardzo wysokie trzecie miejsce na tej samej liście zajmuje zawód statystyk. Warto w tym kontekście podkreślić, że na prowadzonym na naszym wydziale kierunku matematyka przedmioty przygotowujące do zawodu statystyk stanowią znaczącą część programu kształcenia.


WIZYTA U PARTNERA PRZEMYSŁU KRAJOWEGO
W dniu 11 marca 2014 roku grupa studentów trzeciego roku matematyki wzięła udział w wizycie studyjnej podczas której zwiedzili Zakłady FIAT Auto Poland w Tychach. Wyjazd został zorganizowany w ramach kierunku zamawianego "Nowoczesny inżynier przyszłością naszej gospodarki - atrakcyjne studia na kierunkach zamawianych". Opiekunkami grupy były dr inż. Wioletta Tuzikiewicz oraz dr Urszula Siedlecka.


ODZNACZENIA DLA PRACOWNIKÓW INSTYTUTU MATEMATYKI
Dnia 2 grudnia 2013r. w czasie uroczystości z okazji Święta Politechniki Częstochowskiej w Akademickim Centrum Kultury i Sportu zostały wręczone medale pracownikom Instytutu Matematyki.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali:
dr inż. Anita Ciekot
dr hab. inż. Andrzej Grzybowski
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymała dr Jolanta Borowska.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała dr Maria Lupa.


UCHWAŁA PREZYDIUM POLSKIEJ KOMISJI AKREDYTACYJNEJ
Z przyjemnością informujemy, że Polska Komisja Akredytacyjna po zapoznaniu się z raportem Zespołu Oceniającego w sprawie oceny programowej kierunku "matematyka" wydała ocenę pozytywną. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdza, iż Uczelnia spełnia wymagania kadrowe, programowe, w tym dotyczące osiąganych efektów kształcenia, oraz organizacyjne do prowadzenia na kierunku "matematyka" studiów pierwszego stopnia o profilu ogólnoakademickim. Poziom prowadzonego kształcenia odpowiada przyjętym kryteriom jakościowym w stopniu pozwalającym na wydanie oceny pozytywnej. .
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31