dr Ewa Ładyga 27.02.2024 -
Imię: dr Ewa Ładyga
Status: Użytkownik
Ostatnia aktualizacja: 06-05-2021 16:02:09
dr Ewa Ładyga

Ewa Ładyga ukończyła studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1980 roku uzyskując tytuł magistra informatyki. Pracę w Instytucie Matematyki Politechniki Częstochowskiej rozpoczęła w 1989 roku. W 1997 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej uzyskując stopień doktora nauk technicznych.
Działalność naukowa dr Ewy Ładygi dotyczyła zastosowania matematyki w zagadnieniach technicznych. Rezultaty swojej pracy naukowej prezentowała na konferencjach krajowych i zagranicznych. Jest autorem i współautorem około 30 artykułów publikowanych w czasopismach naukowych oraz materiałach konferencyjnych.

Od 1989 roku prowadziła wykłady, ćwiczenia i laboratoria z metod numerycznych, analizy matematycznej, algebry liniowej, matematyki finansowej na kilku wydziałach Politechniki Częstochowskiej. Była promotorem 55 prac dyplomowych (magisterskich, licencjackich i inżynierskich) studentów na kierunkach Informatyka i Matematyka na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.

Umiejętność indywidualnego podejścia do studenta, rzetelność i profesjonalizm w prowadzeniu zajęć z matematyki były wysoko oceniane przez studentów w corocznych ankietach dotyczących realizacji procesu dydaktycznego a także w przyznaniu jej wyróżnienia "Nobelek - dla najpopularniejszego prowadzącego ćwiczenia na Wydziale Zarządzania".

W ramach pracy społecznej na rzecz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych prowadziła kursy z matematyki dla uczniów przygotowujących się do matury i na studia. Dr Ewa Ładyga popularyzowała matematykę prowadząc zajęcia "Matematyka na wesoło" dla dzieci szkół podstawowych w ramach Częstochowskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy.

W swojej ponad trzydziestoletniej pracy w Politechnice Częstochowskiej została odznaczona przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie naukowo-badawczej otrzymała indywidualną nagrodę Rektora, a za działalność organizacyjną pięć zespołowych nagród Rektora Politechniki Częstochowskiej.

Na emeryturę przeszła w 2020 roku.
Blue Glass Theme by ptown67

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.