dr Marek Ładyga 28.02.2024 -
Imię: dr Marek Ładyga
Status: Użytkownik
Ostatnia aktualizacja: 10-02-2020 13:21:23
dr Marek Ładyga

Marek Ładyga ukończył studia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w 1978 roku uzyskując tytuł magistra matematyki. W tym samym roku rozpoczął pracę w Instytucie Matematyki Politechniki Częstochowskiej. W 1987 roku obronił pracę doktorską na Wydziale Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu uzyskując stopień doktora nauk ekonomicznych. W latach 1999 -2005 pełnił funkcję prodziekana na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.
Działalność naukowa dr Marka Ładygi dotyczyła zastosowania matematyki w ekonomii. Jest autorem i współautorem 30 artykułów publikowanych w czasopismach naukowych oraz materiałach konferencyjnych konferencji krajowych lub międzynarodowych.

Od 1978 roku prowadził wykłady i ćwiczenia z analizy matematycznej, algebry liniowej, matematyki finansowej i ekonomii na kilku wydziałach Politechniki Częstochowskiej. Był promotorem i recenzentem kilkunastu prac dyplomowych (licencjackich, inżynierskich i magisterskich) studentów kierunku Matematyka.

W ramach pracy społecznej na rzecz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych był współorganizatorem i prowadzącym kursy z matematyki dla uczniów przygotowujących się do matury i na studia. Jego działalność dydaktyczna była wysoko oceniana przez studentów. Jest bowiem wielokrotnym laureatem Nagrody Stowarzyszenia AISEC w kategoriach "Najlepiej prowadzący wykłady" oraz "Najlepiej prowadzący ćwiczenia&". W ramach programu "Wszechnica dla maturzystów" prowadzonego przez Politechnikę Częstochowską nagrał 6 filmów dydaktycznych dotyczących elementarnych zagadnień z matematyki.
Dr Marek Ładyga jest członkiem Polskiego Towarzystwa Matematycznego gdzie przez wiele lat był członkiem Zarządu Oddziału Częstochowskiego.

W swojej ponad czterdziestoletniej pracy w Politechnice Częstochowskiej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Złotym za Długoletnią Służbę, Medalem za Długoletnią Pracę w Politechnice Częstochowskiej, Medalem Komisji Edukacji narodowej, za szczególne osiągnięcia w dziedzinie naukowo - badawczej otrzymał indywidualną nagrodę Rektora, a za działalność organizacyjną cztery zespołowe nagrody Rektora Politechniki Częstochowskiej.

Na emeryturę przeszedł w 2019 roku.
Blue Glass Theme by ptown67

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.