05-12-2022 19:24:22 
Konferencja MMPE
Czasopismo
Konferencja NPSIT

LAUREACI KONKURSU BE QUICK AND WIN!
W dniu 19 maja 2022 r. odbyło się wręczenie nagród laureatom piątej edycji Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego Be Quick and Win!. Organizatorami konkursu jest Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnika Częstochowska. Jego celem jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych młodzieży.
Obecna edycja konkursu trwała od 9 marca do 27 kwietnia 2022 r. W każdą środę o godzinie 19:00 było zamieszczane zadanie na podstronie witryny internetowej Katedry Matematyki www.km.pcz.pl/konkurs/. W tej edycji udział wzięły 73 osoby z 16 miejscowości z całej Polski.

Laureatami zostali
I miejsce: Stanisław Burdzicki
II miejsce: Izabella Konicer
III miejsce: Gabriela Szajewska
IV miejsce: Jakub Idasiak
V miejsce: Natalia Siewier
VI miejsce: Marek Tomas
VII miejsce: Krzysztof Grabias
VIII miejsce: Michał Szwejda
IX miejsce: Mateusz Wróż
X miejsce: Antoni Załupka

Nagrody ufundował Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego - dla pierwszych trzech miejsc: smartwatch, słuchawki bezprzewodowe dokanałowe oraz dysk zewnętrzny SSD, a dla pozostałych miejsc nagrody książkowe.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I GRATULUJEMY LAUREATOM !!!

LAUREACI KONKURSU BE QUICK AND WIN!
W dniu 21.04.2021 r. zakończyła się czwarta edycja Ogólnopolskiego Internetowego Konkursu Matematycznego Be Quick and Win!. Organizatorami konkursu był Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnika Częstochowska. Konkurs trwał od 03 marca 2021r. i w każdą środę o godzinie 19 było zamieszczane zadanie na podstronie witryny internetowej Katedry Matematyki www.im.pcz.pl/konkurs/. W konkursie udział wzięły 153 osoby z 21 miejscowości z całej Polski.

Laureatami zostali
I miejsce: Bartłomiej Rozenberg
II miejsce: Michał Kruzel
III miejsce: Piotr Chybalski
IV miejsce: Gabriela Szajewska
V miejsce: Stanisław Burdzicki
VI miejsce: Kacper Kowalczyk
VII miejsce: Michał Kaczmarek
VIII miejsce: Mateusz Ptak
VIII miejsce: Cezary Galiński
VIII miejsce: Łukasz Topolnicki
VIII miejsce: Dawid Augustynowicz

Nagrody dla pierwszych trzech miejsc: smartwatch, słuchawki bezprzewodowe (nauszne, zamknięte) oraz dysk zewnętrzny SSD 500 GB ufundował Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Laureaci pozostałych miejsc otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Politechnikę Częstochowską.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM LAUREATOM !!!

BE QUICK AND WIN!
Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnika Częstochowska zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w internetowym konkursie matematycznym BE QUICK AND WIN!. Co tydzień w środę o godz. 19:00 na stronie internetowej Konkursu ukazywać się będzie jedno zadanie konkursowe. Pierwsze zadanie zostanie zamieszczone
3 marca 2021r., a ostatnie - 21 kwietnia 2021r. (cykl 8 zadań). Rozwiązanie każdego zadania należy przesyłać w formie elektronicznej w ciągu 120 minut od momentu jego opublikowania na stronie internetowej. Zadania konkursowe oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami: poprawność rozwiązania, czytelność zapisu, kolejność nadesłania rozwiązania, oryginalność pomysłu. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szczegóły oraz Regulamin Konkursu dostępne są na stronie internetowej www.im.pcz.pl/konkurs/

KURSY PRZYGOTOWAWCZE DLA MATURZYSTÓW
Kursy przygotowawcze do matury, przeznaczone dla uczniów ostatnich klas szkół średnich, prowadzone są na Politechnice Częstochowskiej od już kilku lat.
Początkowo były to kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym prowadzone przez pracowników Katedry Matematyki.
Od ubiegłego roku oferta kursów jest rozszerzana, a w bieżącym roku maturzystom oferujemy pomoc przy przygotowaniach do tego ważnego egzaminu z następujących przedmiotów:
biologia, chemia, fizyka, informatyka (na poziomie rozszerzonym) oraz matematyka (na poziomie podstawowym i rozszerzonym).
Zajęcia prowadzone są przez pracowników Politechniki z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym.

Kursy prowadzone na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Zapisy na nie trwają od 5 października do 30 listopada 2020r.

Aby zapisać się na kurs należy wejść na stronę Politechniki Częstochowskiej
https://pcz.pl/pl/studenciak/kursy, tam "kliknąć" na e-learning.pcz.pl, założyć konto a następnie wybrać kurs/kursy, które nas interesują. Każdy maturzysta może wybrać jeden lub więcej kursów.

Harmonogram i tematyka zajęć dostępne są po zapisaniu się na konkretny kurs. Zajęcia rozpoczynają się 16 listopada i trwają od do 25 kwietnia (z przerwami na święta i ferie).
W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczone będą materiały dydaktyczne (prezentacje, filmy, dokumenty itp), ponadto na każdym z kursów będą fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych.


Informacje o kursach można uzyskać również mailowo: kursy@pcz.pl oraz telefonicznie: 501 050 282.

LAUREACI KONKURSU "BE QUICK AND WIN!"
W dniu 15.04.2020 zakończył się Ogólnopolski Internetowy Konkurs Matematyczny Be Quick and Win! Organizatorami konkursu były Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Politechnika Częstochowska. Konkurs trwał od 12 lutego 2020r., a zadania były zamieszczane na podstronie witryny internetowej Katedry Matematyki www.im.pcz.pl/konkurs/ w każdą środę o godzinie 19. W konkursie wzięło udział 136 osób z 28 miejscowości z całej Polski.

Laureatami zostali
I miejsce: Michał Kruzel,
II miejsce: Miłosz Moroz,
III miejsce: Bartłomiej Rozenberg,
IV miejsce: Nikodem Buszko,
V miejsce: Klaudiusz Mękarski,
VI miejsce: Michał Kucharski,
VII miejsce: Piotr Puchała,
VIII miejsce: Gabriela Szajewska,
IX miejsce: Dominik Szwedziński,
X miejsce: Krzysztof Grabias.

Nagrody dla pierwszych trzech miejsc: drukarkę do zdjęć, dysk zewnętrzny SSD 500 GB oraz smartwatch ufundował Oddział Częstochowski Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Pozostałe nagrody, gry planszowe oraz książki ufundowane zostały przez Politechnikę Częstochowską.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !!!
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31